KONST / Litografier / Färglitografi 12555207
nr 1255 5207
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, 4/250. Signerad, daterad -76. Motivet: 20x28
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 20 maj 2019
kl 18:32:47
20/5 18:27:48
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson